I Rakitić i Modrić strijelci!

Nakon Luke Modrića, u šestome kolu Primere strijelac je bio i Ivan Rakitić u uvjerljivoj pobjedi Barcelone na Nou Campu protiv Granade 6:0, uz "hat-trick" Neymara i dva gola Lea Messija.

Uz Modrića i Rakitića u španjolskom, Ivica Olić je bio strijelac u njemačkom prvenstvu.

Rakitić je postigao drugi pogodak na utakmici i to glavom u 43. minuti na dodavanje Messija, a iz igre je izašao u 58. minuti.

Barcelona se lako obračunala s Granadom, a triput je pogodio Neymar (26, 45+1, 66), a Messi se upisao u strijelce u 62. i 82. minuti.

Nakon šestoga kola Barcelona vodi s 16 bodova, bez primljenoga gola i gol razlikom od nevjerojatnih 17-0.

Ranije danas Modrić je postigao prekrasan pogodak za Real Madrid koji je slavio kod Villareala 2:0.

Modrić je postigao prvi pogodak na utakmici u 32. minuti kada je udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio sami kut vrata Villareala. Drug gol postigao je Cristiano Ronaldo u 40. minuti na dodavanje Karima Benzeme.

Realu je to četvrta uzastopna pobjeda u Primeri i Ligi prvaka, a Modrić je bio jedan od najboljih pojedinaca utakmice.

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su kod kuće Sevillu 4:0, a u momčad prvaka se nakon ozljede nosa vratio Mario Mandžukić.

Mandžukić je igrao do 74. minute, nosio je posebnu napravljenu masku za lice, a nije se uspio upisati u strijelce. No, i bez njegova učinka Atletico je došao do vrijedne pobjede i drugoga mjesta na ljestvici pogocima Kokea (19), Saula Nigueza (42), Raula Garcije (83pen) i Raula Jimeneza (89). Momčad Seville nije uspjela postići ni počasni pogodak i s četiri gola u svojoj mreži čekaju četvrtak i nastup u Europskoj ligi protiv Rijeke na Kantridi.