Rijeka se približila Dinamu

Nogometaši Rijeke smanjili su zaostatak za Dinamom na vrhu ljestvice Prve HNL na dva boda. U susretima desetoga kola Riječani su na Kantridi svladali Zagreb 3:0 i tako iskoristili kiks Dinama koji je ranije u subotu odigrao 0:0 u gostima kod posljednjeg Slavena Belupa.

Riječane je k pobjedi protiv Zagreba poveo Andrej Kramarić s dva gola sredinom prvog poluvremena, u 22. i 26. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Ivan Krstanović početkom drugog poluvremena, u 47. minuti.

Dinamo je na vrhu s 26 bodova, Rijeka je druga s 24, a slijede Hajduk i Zagreb s po 12 s time da Hajduk ima utakmicu manje. Na dnu su Istra 1961, Osijek i Slaven Belupo s po osam bodova, a Slaven Belupo ima utakmicu više.

U nedjelju se sastaju Lokomotiva i Osijek te Istra 1961 i Hajduk, a u ponedjeljak će kolo zaključiti Split i Zadar.

1. Dinamo 10 8 2 0 24-8 26
2. Rijeka 10 8 0 2 26-8 24
3. Hajduk 9 3 3 3 21-15 12
4. Zagreb 10 3 3 4 15-18 12
5. Zadar 9 3 2 4 12-23 11
6. Lokomotiva 9 3 1 5 17-19 10
7. Split 9 2 4 3 10-12 10
8. Istra 1961 9 1 5 3 8-11 8