Hrvatice nadvisile Tunis i izborile drugi krug

Hrvatske odbojkašice su s 3:1 (25:6, 21:25, 25:16, 25:13) pobijedile Tunis u dvoboju četvrtog kola skupine A Svjetskog prvenstva, osiguravši prolaz u drugi krug.

Fabris: S Njemicama ćemo igrati maksimalno

Posebno uvjerljive bile su hrvatske odbojkašice u prvome setu, koji su dobile s 25:6, ali u drugome su popustile. Izbornik usprkos padu u igri nije želio mijenjati postavu, odlučivši se na školovanje umjesto spašavanja seta.

Tunižanke su u toj dionici igre krenule sa vodstvom 2:8, a imale su i osam poena prednosti sredinom seta. Hrvatska se uspjela vratiti na minus jedan (17:18), ali igračice Tunisa ponovno su odmaknule na tri poena i do kraja zadržale prednost te dobile set.

U trećem i četvrtom setu stvari su opet sjele na svoje mjesto, školovanje je urodilo boljom igrom u sljedećoj dionici, koju su Hrvatice dobile s 25:16, a još boljom, možda i najboljom, usprkos tome što je prvi set bio rezultatski uvjerljiviji, u zadnjem setu.

Najbolja je kod pobjednica bila Samanta Fabris s 22 poena od naših ukupno 96. Karla Klarić ostvarila je 14, a Jelena Alajbeg 12 poena. Tunižanke je s 11 poena predvodila Kaouthar Jemaii.

Drugi krug osigurale su, uz Hrvatsku, Njemice,  Dominikanska Republika i Talijanke, a Argentina i Tunis ostaju na dnu bez bodova.