Žapci izborili drugi krug kvalifikacija

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti izborili su drugi krug kvalifikacija za nastup u Ligi prvaka. Nakon što su u četvrtak u prvom kolu kvalifikacijskog turnira u Herceg Novom pobijedili ruski Kazan, Žapci su prolazak dalje osigurali su popodne slavljem protiv njemačkog Hannovera 13:8 (5:4, 2:0, 4:2, 2:2).

Nakon izjednačene prve četvrtine u kojoj Zagrepčani nisu igrali obranu, Žapci su do odmora pobjegli na tri pogotka razlike. U trećoj četvrtini još su povećali prednost na pet pogodaka, a zatim mirno priveli utakmicu kraju.

Najraspoloženiji u redovima Mladosti bili su Andrija Bašić s četiri pogotka i Luka Lončar s tri, a njemačku momčad predvodio je Erik Marcin Bukowski s četiri pogotka.

Žapci su danas imali dvostruki program, u 20.15 odigrali su i s francuskim Montpellierom, kojeg su svladali s 10:8.

U subotu odabranici trenera Vjekoslava Kobeščaka igraju protiv rumunjske Oradee, a u nedjelju, posljednjeg dana turnira, protiv domaćina Jadrana iz Herceg Novog.