SP: Njemice lako s Tunisom, Talijanke s Argentinom

Odigrane su utakmice trećeg kola na Svjetskom prvenstvu odbojkašica koje se igra u Italiji.

U skupini A u Rimu, u kojoj je Hrvatska u neizvjesnom dvoboju izgubila od Dominikanske Republike, odbojkašice Njemačke s uvjerljivih 3:0 (25:7, 25:12, 25:7) pobijedile su Tunis, a uvjerljiva je bila i Italija koja je s 3:0 (25:17, 25:17, 25:16) nadigrala Argentinu.

Jednako uvjerljive bile su i odbojkašice Brazila koje su u skupini B u Trstu u meču igranom u tri seta svladale Kanadu (25:14, 25:8, 25:18).

Tajland je u skupini C u Veroni također s 3:0 pobijedio Meksiko. Iako konačnih 3:0 upućuje na uvjerljivu pobjedu Tajlanđanki protiv Meksika, taj je dvoboj lako mogao otići do petog seta ili s istih 3:0 završiti u korist Meksikanki koje su ukupno osvojile minimalnih šest poena manje od pobjednica. Tajlanđanke su prvi set dobile s 27:25, a u drugom je bilo nevjerojatnih 36:34, a u posljednjem setu bilo je 26:24 za Tajland.

Rezultatski najneizvjesniji bio je dvoboj Portorika i Azerbajdžana u skupini D u Bariju u kojemu je Azerbajdžan slavio s 3:2 (25:20, 24:26, 26:24, 16:25, 17:15).