Uspješno otvaranje Dodiga

Hrvatski tenisač Ivan Dodig pobjedom je otvorio nastup na ATP turniru u Kuala Lumpuru koji se igra za nagradni fond od 910.520 USD.

Dodig je u prvom kolu bio bolji od japanskog igrača Hirokija Moriye sa 7:6 (6), 6:1 nakon sat i 26 minuta igre. Druga je to Dodigova pobjeda nad Japancem kojega je svladao i 2012. na US Openu, ali i tek prva uopće još od početka kolovoza i turnira Masters serije u Kanadi gdje je stigao do 3. kola. Nakon toga nanizao je tri poraza u 1. kolu, u Cincinnatiju (Ernests Gulbis), na US Openu (Feliciano Lopez) i prošlog tjedna u Metzu (Joao Sousa).

Za Dodigovu pobjedu nad 160. igračem svijeta ključno je bilo osvajanje prvog seta. U njemu je japanski tenisač dvaput servirao za set, kod 5:4 i 6:5, ali je oba puta ostao bez set-lopte. Dodig je u tie-breaku poveo 6:3, ali je realizirao tek četvrtu set-loptu. Nakon ovakvog raspleta prvog seta, Moriyin otpor u drugom setu je nestao.

Protivnik u drugom Dodigu će biti peti nositelj Pablo Cuevas, koji je u prvom kolu pobijedio Austrijanca Jürgena Melzera (6:4, 7:6). Cuevas i Dodig dosad su se susreli jednom, na umaškoj zemlji 2009. kada je slavio urugvajski tenisač, pobjednik ovogodišnjeg izdanja Umaga.