Pobjeda Barcelone, prvijenac Rakitića

Nogometaši Barcelone ostali su na vrhu Primere nakon što su u četvrtome kolu u gostima dobili Levante 5:0: Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao je prvijenac u dresu katalonskog kluba.

U strijelce se u nedjelju upisao i Mateo Kovačić, koji je pogotkom u 42. minuti donio bod Interu u gostima kod Palerma.

Rakitić je u 44. minuti s 25 metara opalio pravu bombu koja je odsjela u gornjem kutu vratara Levantea. Protiv zadnje momčadi lige seriju Barcelone je otvorio Neymar (34) na dodavanje Messija, koji je u 42. minuti promašio kazneni udarac, a Levante je pritom ostao bez isključenog Vyntre. Na 2:0 povećao je Rakitić, a zatim su se u strijelce upisali Sandro (56) i Pedro (64). Nakon velike pogreške vratara u 77. minuti konačno je zabio i Messi.

Barcelona u dosadašnja četiri kola nije primila gol, a dala ih je čak deset. Levante ima gol-razliku 0-10.

U ostalim današnjim susretima Sevilla je slavila kod Cordobe 3:1, Villareal je kod kuće dobio Rayo 4:2, a Almerija je iznenadila pobjedom kod Real Sociedada.