Kovačić donio Interu bod iz Palerma

U susretu trećega kola talijanskog nogometnog prvenstva Palermo i Inter su na stadionu Renzo Barbera odigrali 1:1, a pogodak za milanski sastav postigao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Domaćin je poveo golom Franca Vazqueza već u trećoj minuti nakon velike pogreške Nemanje Vidića. Srpski stoper se poigravao u kaznenom prostoru što je iskoristio Vazquez, oduzeo mu loptu i odličnim udarcem svladao Samira Handanoviča. Inter je izjednačio sjajnim pogotkom Matea Kovačića tri minute prije kraja prvog poluvremena. Kovačić je mrežu Stefana Sorrentina zatresao prizemnim udarcem s 20-tak metara. Bio je to njegov drugi pogodak ove sezone nakon što je u prošlom kolu postigao pogodak i Sassuolu. U drugom poluvremenu najbliže golu bili su domaćini, no Vazguez je u 72. minuti uzdrmao vratnicu.

Roma je na Olimpicu pobijedila Cagliari 2:0 upisavši treću pobjedu na otvaranju sezone. Roma je oba gola zabila u prvih 13 minuta utakmice, a strijelci su bili Mattia Destro (10) i Alessandro Florenzi (13).

Fiorentina je u Bergamzu pobijedila Atalantu 1:0, a Udinese identičnim rezultatom bio bolji od Napolija. Bodove Violama donio je pogodak Jasmina Kurtiča u 58. minuti. Kurtič je upao u igru u dvije minute ranije umjesto hrvatskog veznjaka Milana Badelja.

Udinese je do pobjede došao golom Danila u 70. minuti. Igor Bubnjić nije nastupio za Udinese.

Tri boda je osvojila i Genoa koja je golom Mauricija Pinille u 87. minuti pobijedila Lazio. Parma je u gostima bila bolja od Chieva 3:2, dok su Sassuolo i Sampdorija odigrali bez golova. Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za Sassuolo.

Verona je u gostima pobijedila Torino 1:0, a jedini gol postigao je Ionita u 66. minuti. El Kaddouri je u 88. minuti promašio kazneni udarac za Torino.

Na ljestvici vode Roma i Juventus s po devet bodova. Verona je treća sa sedam bodova.