Barbara Matić srebrna, Kumrić brončani na juniorskom EP-u!

Barbara Matić osvojila je srebro, a Zlatko Kumrić broncu drugog dana Europskog juniorskog prvenstva u judu u Bukureštu.

U finalnoj borbi kategorije do 70 kilograma Matić je izgubila u golden scoreu od Nizozemke Sanne Lise Van Dijke. Usto što joj je falilo malo sreće u finalu, ni ždrijeb nije bio puno bolji. Već u prvom kolu morala je na Ruskinju Mariju Zolnikovu koju je pobijedila za točno minutu. Francuskinja Marie-Eve Gahie u drugom kolu izdržala je 12 sekundi duže nego Ruskinja. U četvrtfinalu je bila bolja od Austrijanke Michaelle Pollers, a u polufinalu je svladala Njemicu Ebony Drysdale-Daley.

Nakon 15 godina Hrvatska je ponovno osvojila mušku juniorsku medalju za koju se pobrinuo Zlatko Kumrić. Fantastičnim nastupom u borbi za broncu u kategorji do 100 kilograma bio je bolji od Slobodana Đorđe iz Srbije. U prvom kolu svladao je Poljaka Gregorza Slabiaka, a u drugom je bio bolji od Ukrajinca Semena Rakitu. Izgubio je polufinalu od Rusa Nijaza Iljasove koji je kasnije osvojio zlatno odličje.