Kranjčar pogodio iz slobodnjaka, a Jelavić iz voleja

U petome kolu engleskog prvenstva dvojica hrvatskih nogometaša upisala su se u strijelce. Niko Kranjčar je zabio iz slobodnog udarca, a Nikica Jelavić iz voleja.

Kranjčar je bio strijelac za Queens Park Rangers. Sjajno izvedenim slobodnim udarcem u 88. minuti pogodio je za konačnih 2:2 protiv Stoke Cityja.

Gosti iz Stokea dva su puta vodili golovima Biram Dioufa (11) i Croucha (51), a bod domaćima osigurali su Caulker (42) i Kranjčar (88). Naš je reprezentativac sam izborio slobodni udarac u 88. minuti, a zatim je prebacivši živi zid pogodio gornji desni kut nemoćnog vratara Stokea Begovića.

Kranjčar je odigrao cijeli susret, a to mu je prvi gol ove sezone.

Jelavićev Hull City je vodio u gostima kod Newcastlea 2:0. Hull je poveo u 48. minuti fantastičnim volejem Jelavića, a na 2:0 povisio je Mohamed Diame (68). Ipak, Newcastle je do kraja susreta uspio izjednačiti pogocima Papissa Cissea (74, 87).

Jelavić je igrao do 81. minute, a imao je još jednu priliku u 23. minuti, ali je nije iskoristio. Ipak, za njega je ova sezona dobro krenula, zabio je ukupno tri gola.

Nogometaši Liverpoola izgubili su kod West Hama 1:3, što im je drugi uzastopni prvenstveni poraz. Za West Ham su zabili Winston Reid (2), Diafra Sakho (7) i Morgan Amalfitano (88), a strijelac za Liverpool bio je Raheem Sterling (26).

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool.

Aston Villa, koja je u prošlom kolu u gostima dobila Liverpool 1:0, danas je kod kuće izgubila od Arsenala 0:3. Sve je bilo riješeno u četiri minute, a napokon je proigrao i Mesut Özil. On je u 32. minuti pogodio za vodstvo Arsenala, zatim je u 34. asistirao Welbecku za 2:0, a Aly Cissokho u 36. zabio je autogol.