Solidan otpor Hrvatica jakim Ruskinjama

U svom završnom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo hrvatska ženska reprezentacija poražena je na stadionu Dragovoljca u Zagrebu od Rusije s 1:3 (1:2).

Ruskinje su ovom pobjedom potvrdile drugo mjesto u skupini 1 s 22 boda, vodeće Njemice imaju 30 bodova, a Hrvatice su na kraju četvrte s osam bodova.

Gošće su povele golom Pantjuhine na dodavanje Sočneve u 11. minuti, a izjednačila je u 26. minuti Lojna nakon slobodnog udarce Landeke. Svojim drugim pogotkom Pantjuhina je opet dovela svoju ekipu u vodstvo, da bi pobjedu Ruskinja potvrdila Terehova u 77. minuti. Prije toga imala je sredinom drugog poluvremena Šalek dobru priliku za novo izjednačenje na 2:2, ali pogodila je okvir gola.

Odigrane su još dvije utakmice posljednjeg kola, Njemačka je svladala Irsku s 2:0, a Slovenija je s 2:1 nadvisila Slovačku, javlja Hrvatski nogometni savez.