Prva pobjeda Martić na WTA Touru ove godine

Hrvatska tenisačica Petra Martić ostvarila je svoju prvu pobjedu u glavnom turniru na WTA Touru ove godine svladavši u prvom kolu turnira u kineskom Guangzhuu Rumunjku Soranu Cirsteu sa 7:6 (3) i 6:1.

Martić je u prvih osam mjeseci ove godine ostvarivala katastrofalne rezultate zbog kojih je na WTA ljestvici pala na 226. mjesto (najbolji plasman ostvarila je u lipnju 2012. kada je nakon nastupa u osmini finala Roland Garrosa bila 42.), ali u rujnu je počela pokazivati znakove oporavka te joj je pobjeda protiv 84. igračice svijeta Cirstee najveći uspjeh ove godine.

Martić je ponovno vrlo loše servirala te je imala samo 48 posto prvog servisa. U prvom setu je dva puta izgubila svoje servise, ali je i napravila dva breaka pa je odluka pala u tie-breaku u kojem je slavila sa 7:3. To je donijelo dodatnu sigurnost u igri 23-godišnje Splićanke, koja u trećem setu Cirstei nije dopustila nijednu priliku za break te je s dva oduzeta servisa slavila nakon sat i 19 minuta igre.

Bio je ovo treći međusobni susret Martić i Cirstee i druga pobjeda Splićanke.

Martić sada ima veliku priliku izboriti plasman u četvrtfinale jer ju u osmini finala očekuje dvoboj protiv malo poznate Kineskinje Yafan Wang, 251. tenisačice svijeta, koja je u prvom kolu iznenadila prvu nositeljicu Australku Samanthu Stosur. Bit će to prvi njihov međusobni susret.