Kovačić igrač utakmice u rapsodiji Intera

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić izabran je na portalu Goal.com za igrača utakmice u kojoj je Inter s visokih 7:0 pobijedio Sassuolo.

Kova je zabio gol za 2:0 u 22. minuti, ali tom učinku dodao je i dvije asistencije, te je prilikom zamjene u 65. minuti ispraćen s terena gromoglasnim pljeskom s tribina.

U ovakvoj smo formi završili i prošlu sezonu, ali nekoliko je igrača napredovalo, poput Kovačića i Hernanesa. Već sam naglasio da naši veznjaci moraju biti agresivniji, to je nogomet kakav želim. Ovo što smo danas pokazali je moj ideal i nadam se da ćemo tako nastaviti. Ne smijemo protivniku dati vremena da misli. Kovačić konačno razumije što znači igrati u Italiji. Bio je dobar u defenzivi, duelu, odlično se kretao, napadao je i pritiskao kada je to trebalo, jako napreduje, rekao je u izjavi za Sky Sports trener Intera Mazzarri