Pejčić sigurna u eliminacijama

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić s rezultatom od 619.5 krugova u eliminacijama sigurno se plasirala u drugi krug natjecanja u disciplini MK puška 50 metara ležeći na Svjetskom prvenstvu u Granadi, te će u ponedjeljak ujutro nastupiti u kvalifikacijama.

Saša Špirelja je u disciplini MK pištolj 25 metara brza pablja natjecanje okončao na 22. mjestu sa 573 pogotka u kvalifikacijama. Do zlata je u toj disciplini stigao Jun Hong Kim iz Južne Koreje s 33 pogotka, srebro je s 30 pogodaka osvojio Nijemac Oliver Reis, a broncu Kinez Yuehing Li s 28 pogodaka.

U disciplini zračna puška 10 metara za juniorke nastupile su tri hrvatske predstavnice, a najbolji je rezultat ostvarila Valentina Gustin koja je sa 412.5 krugova zauzela 22. mjesto. Ivana Babić je s 412.2 krugova završila kao 26., dok je Marta Zeljković s 411.2 krugova 33. U ekipnoj konkurenciji Hrvatska je sa 1235.9 krugova bila šesta.

Pojedinačno zlato je osvojila Švicarka Sarah Hornung sa 207.2 krugova u finalu, srebro je sa 207.1 krugova osvojila Talijanka Martina Ziviani, a broncu Njemica Selina Gschwandtner s 185.0 krugova. Ekipno zlato su s novim svjetskim juniorskim rekordom od 1246.5 krugova osvojile Njemice, srebro je pripalo Irankama sa 1244.3, a bronca Švicarkama sa 1243.2 krugova.