Dinamo svladao Istru i vratio se na vrh

U dvoboju osmog kola Prvog HNL-a u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali pulsku Istru 1961 s 2:0 (0:0). Dinamo se pobjedom vratio na vodeće mjesto u ligi s bodom više od Rijeke.

Hrvatskog prvaka u vodstvo je doveo Henriquez u 47. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Wilson u 76. minuti utakmice.

Dinamu predstoji vrlo gust raspored, u 20-ak dana sedam domaćih i europskih utakmica, a pobjeda nad čvrstom Istrom 1961 solidan je početak.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi Dinama, no nedostajala je konkretnija ideja kako probiti organizirane goste. Jedina prava prilika bio je Wilsonov udarac s ruba šesnaesterca u 26. minuti.

Na početku drugog poluvremena u igru je umjesto Ćorića ušao Henriquez, koji je donio preokret protiv Hajduka, a ponovno se iskazao nakon samo dvije minute igre zatresavši gostujuću mrežu na asistenciju Duje Čopa.

Opet je uslijedilo razdoblje bez prilika, da bi potvrdu pobjede domaćina donio Wilson pogotkom iz blizine 14 minuta prije kraja.

Ranije danas Rijeka je nadvisila Osijek u Gradskom vrtu i nakratko je zasjela na prvo mjesto prvenstvene ljestvice.