SP: Gorša zauzeo 37. mjesto

Hrvatski reprezentativac u streljaštvu Petar Gorša zauzeo je 37. mjesto u disciplini MK puška 50 metara trostav na Svjetskom prvenstvu u Granadi, on je u kvalifikacijama ostvario rezultat od 1156 krugova.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojio je Kinez Qinan Zhu sa 457.2 krugova u finalu, do srebra je sa 456.0 krugova stigao Rus Sergej Kamenskij, a do bronce Bjelorus Vitalij Bubnovič sa 443.6 krugova.

U petak je u trostavu nastupio još jedan hrvatski predstavnik, Bojan Đurković koji je s rezultatom od 1143 zapeo u eliminacijama.

Saša Špirelja je nakon prvog dana kvalifikacija u disciplini MK pištolj 25 metara brza paljba na 40. poziciji sa 282 kruga, a natjecanje će nastaviti u nedjelju.

Podsjetimo, Snježana Pejčić je u petak osvojila srebrnu medalju u disciplini MK puška 50 metara trostav, te je tako postala prva hrvatska sportašica koja je ispunila normu za nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru 2016. godine.