Delić iznenadio za vodstvo Hrvatske, Ćorić izgubio

Nakon prvog dana dvoboja za ulazak u Svjetsku skupinu Davis Cupa između nizozemskih i hrvatskih tenisača u Amsterdamu rezultat je izjednačen, 1-1.

U prvom dvoboju dana Mate Delić, koji je naknadno uvršten u Davis Cup reprezentaciju, u svojem je debitantskom nastupu svladao Igora Sijslinga 4:6, 6:4, 7:5, 6:2, a nakon toga je prvi nizozemski reket Robin Haase bio bolji od mladog Borne Ćorića 7:6 (4), 6:1, 6:4.

Krajan: Zadovoljni smo nakon prvog dana

Delić: Nisam imao vremena razmišljati o nervozi

Delić, koji nije bilo u originalnoj nominaciji Željka Krajana i koji je u Amsterdam stigao tek u ponedjeljak, nije mogao poželjeti ni sanjati bolji debitantski nastup za hrvatsku Davis Cup reprezentaciju. Ovaj 21-godišnji Splićanin na sjajan je način zamijenio još umornog Marina Čilića i dao puni doprinos mogućem hrvatskom uspjehu u Ziggo Domeu i povratku među 16 najboljih reprezentacija svijeta.

Nizozemski je tenisač bolje počeo meč, no nakon osvajanja prvog seta nije mogao ni slutiti kakav mu preokret sprema hrvatski debitant s druge strane mreže. Delić je u trećem setu nadoknadio break zaostatka, a kad je poveo 2-1 u setovima za dvadesetsedmogodišnjeg Sijslinga više nije bilo povratka.

Delićeva pobjeda stavila je dodatni pritisak na leđa prvog nizozemskog igrača Robina Haasea koji nije dopustio iznenađenje protiv sedamnaestogodišnjeg Borne Ćorića. Priliku za neizvjesniji dvoboj hrvatski je tenisač propustio u prvom setu. U desetom gemu imao je dvije set-lopte te još jednu pri vodstvu 6:5, sve tri na servis Nizozemca, ali ostao je bez realizacije. Haase je bolje odigrao tie-break i nakon osvajanja prvog seta odjurio prema pobjedi.

Subotnji dvoboj parova počinje u 15 sati. Za Hrvatsku će nastupiti dva Marina, Čilić i Draganja, a za domaću reprezentaciju nominirani su Thiemo de Bakker i specijalist za igru parova Jean-Julien Rojer. Prijenos je na našem Drugom programu.

Odluka o konačnom pobjedniku past će u nedjelju kada se igraju posljednja dva pojedinačna meča.

NIZOZEMSKA - HRVATSKA 1-1
Igor Sijsling - Mate Delić 6:4, 4:6, 5:7, 2:6
Robin Haase - Borna Ćorić 7:6 (4), 6:1, 6:4.