Neven Žugaj viceprvak svijeta!

Na Svjetskom prvenstvu u hrvanju u Taškentu hrvatski reprezentativac Neven Žugaj ostvario je povijesni uspjeh. U grčko-rimskom stilu, u kategoriji do 75 kilograma, osvojio je srebrnu medalju što je najveći uspjeh u hrvatskom hrvanju od osamostaljenja.

Neven Žugaj je u finalu izgubio od olimpijskog pobjednika Armenca Arsena Julfalakjana 0:4.

U prvom je kolu bio bolji od Finca Veli-Karrija Souminena 3:0, u osmini finala slavio je protiv Iranca Hadija Asadollaha Alizadehpournije 8:3, a u četvrtfinalu je pobijedio Amerikanca Andrewa Thomasa Biseka 1:0.

U polufinalu je slavio protiv Japanca Hiroyukija Shimizua 2:0.

Neven Žugaj tako je stigao do uspjeha karijere. Do sada mu je najbolji rezultat bila brončana medalja sa SP-a u Istanbulu prije tri godine te brončana medalja s Europskog prvenstva prije devet godina u Varni.

Nevenov brat blizanac Nenad Žugaj nastupio je u kategoriji do 85 kilograma i izgubio je od predstavnika Mađarske Atile Lörinca.

Na SP-u u Taškentu ostala su još trojica hrvatskih predstavnika. Dominik Etlinger (do 66 kg) i Božo Starčević (do 80 kg) bore se u subotu, a Tonimir Sokol (do 59 kg) u nedjelju.