Medvjedi i dalje bez boda

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka i dalje su bez boda na početku svoje druge sezone u KHL-u. U četvrtom uzastopnom gostovanju Medvjedi su izgubili kod aktualnih prvaka Metalurga iz Magnitogorska s uvjerljivih 6:0 (2:0, 1:0, 3:0).

Medveščak je kod Metalurga odigrao vrlo slabu utakmicu.

Svoju mrežu uspio je sačuvati netaknutom sve do 16. minute kada je prvi pogodak za Metalurg postigao Sergej Mozjakin, a zatim je 39 sekundi prije kraja Denis Zaripov iskoristio igrača više i povećao prednost Metalurga na 2:0.

U drugoj trećini Medvjedi su primili samo jedan pogodak i to u 26. minuti kada je Maksim Jakucenja povećao prednost na 3:0. U posljednjih 20 minuta raspala se obrana Medveščaka te su Viktor Antipin (41:01), Vladislav Kamenjev (50:18) i Jakucenja (56:31) postavili konačnih 6:0 za branitelja naslova.

Medveščak je tako završio rusku turneju sa sva četiri poraza, uz razliku pogodaka 6-18 te je pao na dno ljestvice cijele Zapadne konferencije.

Sljedeću utakmicu, a ujedno i prvu domaću, Medvjedi će odigrati 14. rujna protiv Severstala.