Streljaštvo, SP: Pejčić 15. u zračnoj puški

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić zauzela je 15. mjesto u disciplini zračna puška 10 metara na Svjetskom prvenstvu u Granadi sa 415.2 pogođena kruga u kvalifikacijama.

U istoj disciplini Maša Berić je sa 411.9 krugova bila 51., dok je Tanja Perec sa 409.5 krugova zauzela 72. mjesto. U ekipnoj konkurenciji Hrvatska je sa 1236.6 krugova zauzela 12. mjesto u konkurenciji 31 reprezentacije.

Zlatno odličje u pojedinačnoj konkurenciji osvojila je Talijanka Petra Zublasing sa 207.1 pogodaka u finalu, srebro je sa 206.8 pogodaka osvojila Kineskinja Siling Yi, a broncu Njemica Sonja Pfeilschifter sa 185.9. U ekipnoj konkurenciji najbolje su bile Njemice sa 1253.6 krugova ispred Kineskinja sa 1250.5 i Srpkinja sa 1244.3.

Željko Posavec je u kvalifikacijama MK pištolja 50 metara zauzeo 13. mjesto sa 560 pogodaka. Iako je ostvario 18 krugova bolji rezultat nego u eliminacijama, Posavec nije uspio izboriti finale, koji mu je pobjegao za tri kruga. Zlato u ovoj disciplini osvojio je Jongoh Jin iz Južne Koreje sa 192.3 kruga u finalu, srebrni je Indijac Jitu Rai sa 191.1, a brončani Kinez Wei Pang sa 172.6.

U konkurenciji juniora u MK pištolju imali smo dvojicu predstavnika, Ante Krišto je sa 540 krugova bio 14., a Leon Luka Čelić je sa 528 krugova bio 32. Vlatka Pervan nastupila je u disciplini MK pištolj 30+30, te je sa 284 kruga bila 49.

Olimpijski pobjednik u trapu iz Londona Giovanni Cernogoraz drugoga je dana kvalifikacija imao čak tri promašaja, te je s ukupno 96 pogodaka na 39. mjestu uoči posljednje runde od 25 meta koja je na rasporedu u srijedu ujutro. Isti broj pogodaka, 96 ima i 42. Josip Glasnović, dok je Anton Glasnović s 95 pogodaka na 56. mjestu.

Dva strijelca, Britanac Edward Ling i Indijac Manavjit Singh Sandhu, imaju maksimalnih 100 pogodaka, a još sedam strijelaca 99, pa je teško očekivati da se naši predstavnici mogu probiti u finale.