Skupina A: Španjolska nastavila niz pobjeda

Jedan od favorita Svjetskog košarkaškog prvenstva, domaćin Španjolska nastavila je s uvjerljivim pobjedama i u 4. kolu, te su osigurali prvo mjesto u skupini A.

Španjolci su u Granadi u skupini A nadigrali europske prvake Francuze sa 88:64 (22:19, 22:15, 21:16, 23:14).

Braća Gasol dominirali su protiv Francuza, Marc je ubacio 17, a Pau 15 koševa za Španjolce, dok je Francuska bila konkurentna samo u prvom poluvremenu dok je pogađao Nicolas Batum, koji je utakmicu okončao sa 11 pogodaka, kao i Antoine Diot.

U ranijem susretu 4. kola Brazil je svladao Srbiju sa 81:73 (23:16, 25:16, 12:32, 21:9) i time praktički osigurao jedno od prva dva mjesta.

Za potvrdu osvajanja jednog od prva dva mjesta u skupini i dobijanje potencijalno slabijeg suparnika u osmini finala Brazilcima je potrebna još samo pobjeda protiv mnogo slabijeg Egipta u posljednjem kolu. Srbija je, pak, ovim porazom pala na omjer 2-2, te će gotovo sigurno natjecanje u skupini okončati na četvrtom mjestu, što znači da će u osmini finala igrati protiv pobjednika skupine B. A to još uvijek može biti i Hrvatska ukoliko svlada Grčku i Portoriko u svoja preostala dva susreta.

Inače, susret Brazila i Srbije bio je izrazito neobičan, Brazilci su u prvom poluvremenu ostvarili veliku prednost da bi Srbi fenomenalnom trećom četvrtinom koju su dobili 32:12 preuzeli vodstvo i u posljednjih 10 minuta ušli s prednosti 64:60. No, nakon 32 koša u trećoj, Srbi su ubacili tek devet u četvrtoj četvrtini što su Brazilci iskoristili za pobjedu.

Marquinos Vieira sa 21 košem bio je najbolji kod Brazila, dok je Miloš Teodosić sa 14 poena predvodio srpske strijelce.