Wozniacki i Peng za finale US Opena, Berdych lako s Thiemom

Francuz Gael Monfils izborio je četvrtfinale posljednjeg ovogodišnjeg Grand Slam turnira US Opena. Monfils je u osmini finala svladao Bugarina Grigora Dimitrova sa 7:5, 7:6 (6) i 7:5 nakon dva sata i 24 minute igre.

Monfils će u četvrtfinalu igrati protiv peterostrukog pobjednika turnira u New Yorku Švicarca Rogera Federera koji je pobijedio Španjolca Roberta Bautistu 6:4, 6:3, 6:2. Monfils je ovom pobjedom izjednačio svoj najbolji rezultat na US Openu. U četvrtfinalu je bio i 2010. kada ga je zaustavio Srbin Novak Đoković.

To je bila druga Monfilsova pobjeda u trećem dvoboju protiv Dimitrova. Zanimljivo, i prvu je ostvario u Flushing Meadowsu, gdje je prije tri godine svladao Bugarina u prvom kolu, također u tri seta.

Peng prva polufinalistica

Kineska tenisačica Shuai Peng postala je prva polufinalistica US Opena nakon što je u četvrtfinalu sa 6:2 i 6:1 nadigrala 17-godišnju Švicarku hrvatskih korijena Belindu Benčić.

Protiv Benčić, koja je također prvi put igrala u četvrtfinalu Grand Slam turnira, 28-godišnja Kineskinja je od 4:2 u prvom setu nanizala sedam uzastopnih gemova i za samo 64 minute izborila mjesto u polufinalu. U njemu će igrati protiv desete nositeljice Dankinje Caroline Wozniacki, koja je pobijedila 13. nositeljicu Talijanku Saru Errani 6:0, 6:1.

Peng proživljava najbolje trenutke u karijeri, koju umalo nije prekinula zbog niza loših rezultata. No, u posljednjih godinu dana uspela se do prvog mjesta na WTA ljestvici u konkurenciji parova, u kombinaciji s Tajvankom Su-Wei Hsieh osvojila ovogodišnji Roland Garros, te u svojem 37. nastupu na Grand Slam turnirima u pojedinačnoj konkurenciji prvi put uspjela proći dalje od osmine finala.

Za sve to mogu zahvaliti svojem treneru i roditeljima. Oni su mi stalno govorili da se nastavim boriti i da ne odustajem. Dočekala sam svoj dan, izjavila je Peng koja je na putu do polufinala izbacila četvrtu nositeljicu Poljakinju Agnieszku Radwansku, 28. nositeljicu Talijanku Robertu Vinci i 14. nositeljicu Čehinju Lucie Šafarovu.