Skupina C: Ukrajinci nadigrali Turke, SAD uvjerljiv

Košarkaši Ukrajine stigli su do druge pobjede u skupini C Svjetskog prvenstva, koje se održava u Španjolskoj. U dvoboju trećeg kola Ukrajina je sa 64:58 nadigrala Tursku.

Utakmica je odlučena tek u samoj završnici, a ključna se pokazala trica Oleksandra Mišule 1:14 sekundi prije kraja za sedam koševa prednosti Ukrajinaca.

Mišula je bio i najbolji strijelac Ukrajine s 19 koševa, a Tursku je predvodio Omer Asik sa 16 koševa i čak 20 skokova.

Uvjerljivi Amerikanci

Američki košarkaši koji brane naslov svjetskog prvaka stigli su do nove uvjerljive pobjede svladavši Novi Zeland s 98:71. Anthony Davis postigao je 21 koš i devet skokova za pobjednike, a najbolji u redovima Novog Zelanda bio je BJ Anthony s 11 koševa.

Nakon tri kola Amerikanci imaju maksimalan učinak, Ukrajina ima dvije pobjede i jedan poraz, Turska je na jednoj pobjedi i dva poraza, a Novi zeland je bez pobjede. Danas će još u ovoj skupini igrati košarkaši Finske i Dominikanske Republike.

Druga pobjeda Dominikanske Republike

Košarkaši Dominikanske Republike ostvarili su drugu pobjedu u skupini svladavši Finsku sa 74:68 i tako stigli nadomak plasmana u osminu finala.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Dominikanska Republika preuzela je kontrolu rezultata u drugoj kada je do poluvremena izgradila prednost od 41:32. Finci su se u završnici tricom Petterija Koponena uspjeli približiti na 68:65 1:15 minuta prije kraja, ali nisu uspijevali uhvatiti nekoliko lopti pod svojim obručem nakon promašaja igrača Dominikanske Republike te stoga nisu stigli do preokreta.

Dominikansku Republiku je do pobjede predvodio Eloy Vargas s 18 koševa i 13 skokova, a Petteri Koponen je ubacio 23 koša i devet asistencija. Finska si je ovim porazom otežala plasman u osminu finala.