Skupina D: Australci iznenadili Litvu

Košarkaši Australije priredili su iznenađenje i u trećem kolu Skupine D Svjetskog prvenstva u Španjolskoj svladali Litvu s 82:75.

Australci su već do poluvremena stvorili velikih 19 koševa prednosti (47:28). Litva se u drugom poluvremenu uspjela vratiti u utakmicu, u 30. minuti stići i do samo četiri koša zaostatka, ali nisu imali snagu za potpuni preokret.

Australce je do značajne pobjede za prolaz u drugi krug vodio Joe Ingles s 18 koševa, a Aron Baynes ubacio je 14. U reprezentaciji Litve najbolji je bio Reinaldas Seibutis s 21 košem.

Slovenci i dalje bez poraza

Slovenija je i dalje s maksimalnim učinkom. U trećem kolu svladala je južnu Koreju s 89:72. Slovenci su se mučili s Korejcima prve dvije četvrtine, a zatim su u trećoj dionici napokon slomili otpor Južne Koreje.

Najraspoloženiji u redovima Slovenije bio je Goran Dragić s 22 koša, a jedini s dvoznamenkastim učinkom kod Južno Koreje bio je Jonghyun Lee s 12 koševa i pet skokova.

Prva pobjeda Meksika

Meksikanci su ostvarili prvu pobjedu u Španjolskoj. U dvoboju trećega kola skupine D pobijedili su Angolu sa 79:55 (15:20, 21:15, 21:10, 22:10).

Najučinkovitiji u redovima pobjedničke momčadi bio je Hector Hernandez s 24 koša. Po 13 poena za Angolu, koja je upisala drugi poraz, postigli su Valdelicio Joaquim i Yanick Moreira.

U skupini D danas se još sastaju Južna Koreja i Slovenija.