Senegal uoči Hrvatske pobijedio Portoriko, ozljeda Arroya

Reprezentacija Senegala, sljedeći protivnik hrvatskih košarkaša na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, u drugom je kolu skupine B iznenađujuće pobijedila favorizirani Portoriko 82:75 (20:29, 21:11, 22:18, 19:17).

U prvom današnjem susretu u Sevilli Hrvatska je pobijedila Portoriko 90:85.

Portorikanci su kontrolirali utakmicu u prvoj četvrtini, koja je završila njihovim vodstvom 29:20. No, u prvoj minuti druge četvrtine najbolji igrač Portorika Carlos Arroyo, koji je do tada ubacio 11 koševa, ozlijedio je desni skočni zglob i više se nije vraćao na parket. Senegalci su to iskoristili za potpuni preokret.

Centarski par, Mouhammad Faye s 20 i Gourgi Dieng s 18 koševa, bili su najbolji strijelci Senegala, postigavši gotovo polovicu od 82 poena svoje momčadi. Kod Portorika istaknuo se Renaldo Balkman s 21 poenom.

U posljednjoj utakmici drugoga kola iste skupine Grčka je znatno lakše nego Hrvatska pobijedila Filipine 82:70 (20:10, 17:17, 21:18, 24:25). Grci su stvorili prednost u prvoj četvrtini i konstantno držali Filipince na pristojnoj udaljenosti, nikad manjoj od deset koševa.

Georgios Printezis je postigao 25 poena za pobjednike, a filipinski centar Andray Blatche je i protiv Grka bio na dvostruko dvoznamenkastom učinku s 21 košem i 14 skokova.