Argentina uvjerljiva protiv Portorika, Grci lako sa Senegalom

Argentina je u Sevilli uvjerljivo svladala Portoriko 98:75 (27:19, 18:19, 24:11, 29:26) u susretu prvoga kola skupine B na Svjetskom prvenstvu za košarkaše.

U prvom susretu ove skupine Hrvatska, koja u nedjelju od 13.30 igra protiv Argentine, pobijedila je Filipine 81:78 nakon produžetka.

Luis Scola je postigao 20 koševa za Argentinu, Andres Nocioni i Selem Safar su dodali po 18, a Juan Jose Barea ubacio je 24 poena za Portoriko.

Argentinci su vodili tijekom cijelog susreta. Utakmicu su otvorili s 23:10, ali Portorikanci su uspjeli krajem prve i tijekom druge četvrtine uhvatiti priključak te na odmor otići s prihvatljivih sedam koševa zaostatka (45:38).

No, u drugom poluvremenu Portoriko je uspijevao držati priključak samo u prve dvije minute kada je smanjio na 47:42, a zatim je Argentina na krilima Scole, Nocionija i Campazza ostvarila seriju 20:4 kojom je povela 67:46 i prelomila utakmicu. U posljednjih deset minuta Argentina je rutinski održavala visoku prednost.

U posljednjem susretu prvoga kola skupine B Grčka je deklasirala Senegal 87:64 (18:9, 27:8, 19:19, 23:28).

Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu tijekom kojega su Grci ostvarili čak 28 koševa razlike (45:17) pa se u nastavku igralo revijalno. Senegalci su čak i dobili drugo poluvrijeme 47:42.

Kostas Kaimakoglou je s 20 koševa bio najučinkovitiji u sastavu Grčke, a Gorgui Dieng ubacio je 21 poen uz 14 skokova za Senegal.

Utakmicu između Hrvatske i Argentine pratite na Drugom programu HTV-a i HR-a te našem portalu.