Autogol i gol Jedvaja za Leverkusen

U drugom kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je na domaćem terenu pobijedio Herthu 4:2. Branič domaćina Tin Jedvaj dva je puta zatresao mrežu, najprije svoju, a zatim i protivničku.

Jedvaj je postigao autogol za vodstvo gostiju u 24. minuti, a u 50. minuti je donio izjednačenje Leverkusenu. Zamijenjen je 15 minuta poslije. Za pobjedu Leverkusena zabili su još Emir Spahić (62), Julian Brandt (74) i Karim Bellarabi (86).

U derbiju kola Schalke je na svojem terenu protiv branitelja naslova Bayerna odigrao 1:1. Poveo je Bayern pogotkom Lewandowskog u desetoj minuti, a strijelac za Schalke bio je Benedikt Hoewedes u 62.

Igrači Bayerna žučno su protestirali kod suca zbog toga što je Hoewedes igrao rukom, ali im to nije pomoglo.

Iako je dva puta vodio, Wolfsburg je protiv Eintrachta iz Frankfurta izvukao tek remi, bilo je 2:2. Za Wolfsburg su zabili Naldo (15) i Maximilian Arnold (79), a strijelci za Eintracht bili su Takashi Inui (24) i Vaclav Kadlec (85).

Ivica Olić je igrao do 70. minute za Vukove, a Ivan Perišić je i dalje ozlijeđen.

Hamburger je na svojem stadionu doživio težak poraz od novaka u Bundesligi, momčadi Paderborna. Bilo je 3:0 za goste, a Milan Badelj i Ivo Iličević odigrali su cijelu utakmicu za HSV.

Jučer je Borussia iz Dortmunda u gostima svladala Augsburg 3:2. Gosti iz Dortmunda poveli su 3:0 pogocima Reusa (11), Papastathopoulosa (14) i Ramosa (78), a domaćin je u završnici smanjio preko Bobadille (82) i Matavža (90).