Skupina C: Amerikanci u drugoj četvrtini primili samo dva poena

Košarkaši Ukrajine svladali su Dominikansku Republiku 72:62 (12:13, 15:14, 21:13, 24:22) u prvoj utakmici skupine C na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, odigranoj u Bilbau.

Dominikanci su pružali dobar otpor u prvom poluvremenu (37:37) reprezentaciji koju je Hrvatska pobijedila u četvrtfinalu prošlogodišnjeg Europskog prvenstva, ali je momčad Mikea Fratella u drugom dijelu bez većih poteškoća stigla do pobjede.

Amerikanac Pooh Jeter bio je najbolji strijelac Ukrajine sa 16 poena, a najbolji učinak sa 13 koševa i sedam skokova imao je Slava Kravcov. Za Dominikansku Republiku Francisco Garcia je postigao 18 koševa, uz tri skoka i četiri asistencije.

U drugom dvoboju skupine C Turska je pobijedila Novi Zeland 76:73 (8:17, 20:21, 24:18, 24:17). Nakon lošijeg ulaska u utakmicu, Turci su u drugom poluvremenu uspjeli preokrenuti rezultat i u završnici sačuvati pobjedu.

Centar Oguz Savas je sa 16 ubačaja predvodio Tursku, a Corey Webster ubacio je 22 koša za Novi Zeland.

Branitelji naslova svjetskih prvaka, reprezentacija SAD-a u prvom je nastupu u Španjolskoj deklasirala Finsku 114:54 (31:16, 29:2, 29:21, 25:15). Gotovo nestvarno izgleda rezultat druge četvrtine tijekom koje su Amerikanci primili samo dva poena, a istovremeno postigli čak 29.

Klay Thompson je s 18 koševa bio najučinkovitiji kod Amerikanaca, a Huff i Koponen ubacili su po 12 za Finsku.