Braća Sinković uvjerljivo u finale dvojca na pariće

Hrvatski veslači Martin i Valent Sinković uvjerljivo su se plasirali u finale dvojca na pariće na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u Amsterdamu.

Braća Sinković su u prvom polufinalu doslovce pomeli konkurenciju, glatko su pobijedili s vremenom ispod šest minuta (5:59,72) te tako opravdali status favorita.

Hrvatska posada je do sredine utrke bila izjednačena s Nijemcima, a potom su Sinkovići u drugom dijelu utrke bitno pojačali ritam i ušli u cilj s više od osam sekundi prednosti ispred Nijemaca, a u borbi za treće mjesto bugarska posada bila je brža od britanske. Sinkovićima će u nedjeljnom finalu u 13 sati društvo praviti i posade Litve, Italije i Australije, koje su bile najbrže u drugoj polufinalnoj utrci.

Braća Sinković su bili članovi srebrnog hrvatskog četverca na pariće s Olimpijskih igara u Londonu 2012., a u dvojcu na pariće iste godine postali su europski prvaci te su osvojili i Svjetski kup.