Vekić bez 2. kola na US Openu

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u drugo kolo US Opena.

Od posljednjeg Grand Slam turnira sezone Vekić se oprostila već u prvom kolu porazom od Amerikanke Coco Vandeweghe koja je slavila sa 2:6, 6:3, 6:1. Njihov prvi međusobni dvoboj trajao je točno 100 minuta.

Vekić je dobro otvorila meč dobivši prvi set sa 6:2. Posustala je u drugom setu kod rezultata 3:3 kada je domaća igračica nanizala čak šest gemova zaredom i mirno privela meč kraju.

Ajla Tomljanović u svom prvom nastupu pod australskom zastavom ispala je od 15. nositeljice Španjolke Carle Suarez Navarro (3:6, 6:2, 6:1).

Najveće iznenađenje drugog dana US Opena priredila je 15-godišnja američka tenisačica Catherine Bellis koja je sa 6:1, 4:6, 6:4 u prvom kolu izbacila finalisticu ovogodišnjeg Australian Opena i 12. nositeljicu u New Yorku Slovakinju Dominiku Cibulkovu.