Maribor u Ligi prvaka

Nogometaši portugalskog Porta, slovenskog Maribora, ruskog Zenita, ciparskog APOEL-a i bjeloruskog BATE Borisova izborili su plasman u Ligu prvaka.

Najveće iznenađenje priredio je Maribor koji je u Glasgowu pobijedio škotskog Celtica s 1:0 i nakon 1:1 iz prve utakmice izborio ukupnu pobjedu. Pogodak odluke postigao je Tavares u 75. minuti. Maribor se tako drugi put u povijesti plasirao u elitno natjecanje Starog kontinenta. Prvi put to mu je uspjelo prije 14 godina.

Porto je u uzvratnom dvoboju na svojem stadionu Dragao pobijedio Lille s 2:0 potvrdivši pobjedu od 1:0 iz prve utakmice u Francuskoj. Strijelci za portugalski sastav bili su Yacine Brahimi (49) i Jackson Martinez (69).

APOEL je u Nikoziji deklasirao danski Aalborg, koji je u trećem pretkolu izbacio hrvatskog prvaka Dinamo. Nakon 1:1 u Danskoj, APOEL je na Cipru slavio s uvjerljivih 4:0. Strijelci za ciparski sastav bili su Vinicius (28), De Vincenti (43), Aloneftis (64) i Sheridan (75).

BATE Borisov je Barisavu pobijedio slovački Slovan iz Bratislave s 3:0 što je bilo dovoljno za podvig bjeloruskog kluba jer je prvi susret završio remijem 1:1. Pogotke koji su BATE odveli četvrti put u elitno nogometno natjecanje postigli su Mihail Gordejčuk u 41. minuti, Sergej Krivets u 84. minuti i Vitali Rodionov u 85. minuti. Slovan je u 79. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Seydouba Soumah.

Zenit je u elitno društvo ušao s s dvije pobjede protiv belgijskog Standarda iz Liegea. Nakon 1:0 iz prve utakmice, Zenit je u uzvratu na svojem stadionu slavio s 3:0. Pogotke za ruskog viceprvaka postigli su Rondon (30) i Hulk (54-11m, 58). Zenit je od 44. minute igrao bez isključenog Viktora Fajzulina, a dvije minute prije kraja isključen je i branič Standarda Ricardo Faty.

U srijedu je na rasporedu još pet susreta nakon kojih će biti poznati svi sudionici Lige prvaka, a sastaju se Arsenal - Bešiktaš (0:0), Athletic Bilbao - Napoli (1:1), Bayer Leverkusen - Kopenhagen (3:2), Malmö - Red Bull Salzburg (1:2) i Ludogorec - Steaua (0:1). Od 20.45 na Drugom programu HTV-a i na našem internetskom portalu možete pratiti prijenos susreta Arsenal - Bešiktaš.