Tudor odmarao devetoricu i izgubio, prvi poraz Rijeke

U prva tri današnja susreta šestoga kola Prvog HNL-a Osijek je s 2:0 u Gradskom vrtu svladao Hajduk, koji je zaigrao bez devet prvotimaca jer je trener Igor Tudor odmarao velik dio prve momčadi zbog predstojećih europskih izazova, Lokomotiva je s 2:1 nadvisila Rijeku, a Split je s 2:0 bio bolji od Slaven Belupa.

Nikad lošiji Hajduk zasluženo je poraežn u Osijeku. U 20. minuti Mešanović je ostao sam na pet metara i mogao dovesti domaćina već tada u vodstvo, no pucao je slabo i vratar Kalinić je obranio. Ipak, sedam minuta kasnije Baraban je primio lijepu okomotu loptu i zatresao mrežu gostiju.

Hajduk je puno agresivnije krenuo u drugo poluvrijeme, da bi u jeku pritiska bilih Osijek u 60. minuti došao u sjajnu priliku, ali prvo je Šoršu izblokirao Jozinović, a potom je Kalinić obranio udarac Mešanovića. U 73. minuti stigla je potvrda pobjede Osijeka, Matas je ubacio, a Glavaš skočio i glavom pogodio za konačnih 2:0.

Lokomotiva je nanijela prvi poraz ove sezone hrvatskom doprvaku, ali i prekinula niz od 16. uzastopnih pobjeda Rijeke u službenim natjecanjima. Lokomotiva je do druge pobjede sezone došla golovima Sovšića (71-11m) i Špikića (82-autogol), dok je strijelac za goste bio Jahović (75). Rijeka je od 70. minute igrala bez isključenog Samardžića.

Split je bio bolji od Slaven Belupa 2:0, a strijelci su bili Rog (68) i Bilić (73).

Lokomotiva - Rijeka 2-1 (Sovšić 71-11m, Špikić 82-autogol / Jahović 75)
Osijek - Hajduk 2-0 (Baraban 27, Glavaš 74)
Split - Slaven Belupo 2-0 (Rog 68, Bilić 73)