Ovo je veliki uspjeh s obzirom na pomlađenu reprezentaciju

Hrvatski vaterpolisti osvojili su brončano odličje na završnom turniru Svjetskog kupa održanog u kazahstanskom Almatiju.

U susretu za treće mjesto Hrvatska je pobijedila reprezentaciju SAD-a 8:6 (2:2, 3:1, 2:0, 1:3).

Ovo je zaista veliki uspjeh s obzirom na pomlađenu reprezentaciju s kojom smo došli na Svjetski kup. Odigrali smo utakmicu na perfektan način i sve čestitke igračima i stožeru, izjavio je izbornik Barakuda Ivica Tucak.

Drago nam je što smo osvojili brončanu medalju. Bila je ovo teška utakmica i iznimno naporan turnir. Ovo je novi veliki uspjeh hrvatskog vaterpola. Zahvaljujem svim navijačima, čije su nas poruke podrške zaista obradovale, rekao je trostruki strijelac u dvoboju s Amerikancima Luka Bukić.

Naslov su osvojili reprezentativci Srbije svladavši u finalu Mađarsku nakon peteraca 11:9 (7:7),