Zadar i Istra podijelili bodove

U prvom susretu šestoga kola Prvog HNL-a Zadar i Istra su u zadraskim Stanovima odigrali bez pobjednika, 1:1.

Zadrani su poveli preko Šimurine u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena i bio je blizu pobjede, ali u 74. minuti Dejan Radonjić je izjednačio na 1:1. U drugom poluvremenu nije bilo velikih prilika za domaćina, dok su se gosti nakon izjednačenja uglavnom zadovoljili bodom.

Istra je u prošlom kolu ostvarila prvu pobjedu, dok je Zadranima bod također solidan rezultat kad se uzme u obzir debakl koji su u prošlom kolu doživjeli na Poljudu, gdje ih je Hajduk svladao s visokih 6:0.

Zanimljivo, Puljanima je ovo bilo već četvrto gostovanje ove sezone, a sve četiri utakmice odigrali su 1:1.

Istra 1961 ostala je četvrta na ljestvici sa sedam bodova, dok je Zadar stigao na šesto mjesto s dva boda manje.

Na vrhu su Dinamo i Rijeka s po 15 bodova, dok treći Hajduk ima 10.