EP: Levaj 26. na 50 slobodno

Pretposljednjeg dana Europskog prvenstva u plivanju koje se održava u Berlinu nastupilo je petero hrvatskih predstavnika, no nitko nije uspio izboriti polufinale.

Od četvorice hrvatskih plivača u kvalifikacijama na 50 metara slobodno najbolji je bio Ivan Levaj koji je s vremenom 22.98 zauzeo 26. mjesto. Mario Todorović dionicu je isplivao za 23.07 sekundi što je bilo dovoljno za 30. mjesto, a stotinku sporiji od njega bio je Mislav Sever na 31. mjestu (23.08). Nikša Stojkovski bio je 39. s rezultatom 23.19. Prvo vrijeme kvalifikacija imao je Talijan Marco Orsi (22.18).

Pretposljednjeg dana natjecanja u kvalifikacijama je plivala i Ana Radić koja je u disciplini 50 metara prsno bila 43. (33.72). Najbrže vrijeme ostvarila je aktualna svjetska rekorderka Litavka Ruta Meilutyte isplivavši dionicu za 30.73 sekundi.

U poslijepodnevnom programu na rasporedu je sedam finalnih disciplina - 1500 m slobodno (Ž), 100 m leptir (M), 200 m slobodno (Ž), 50 m leđno (Ž), 200 m leđno (M), 50 m prsno (M) i muška štafeta na 4x200 m slobodno.

Prijenos plivačkih natjecanja je u 16 sati na Drugom programu HTV-a.