Mandžukić srušio Real, Modrić isključen

Nogometaši Atletico Madrida pobjednici su španjolskog Superkupa nakon što su u uzvratnom dvoboju finala na svom stadionu Vicente Calderon pobijedili Real Madrid 1:0. Pogodak vrijedan Superkupa postigao je hrvatski reprezentativvac Mario Mandžukić u drugoj  minuti susreta.

Simeone: Ova pobjeda nahranila nas je optimizmom

Prva utakmica igrana u utorak na Santiago Bernabeu završila je rezultatom 1:1, a u uzvratu je Mandžukić pogodak postigao već u 81. sekundi utakmice sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Atleticov golman Miguel Angel Moya je ispucao loptu, Antoine Griezmann je glavom gurnuo u prostor, a napadač hrvatske vrste sjajno je opalio svladavši Ikera Casillasa. Mandžukić je igrao do 85. minute kada ga je uz ovacije navijača zamijenio Cristian Rodriguez.

Mandžukićev prvijenac u službenim utakmicama, najbrži u povijesti španjolskog Superkupa, izazvao je euforiju na tribinama Vicente Calderona, ali i donio još jedan povijesni trenutak. Bio je to prvi poraz Ikera Casillasa u gradskom derbiju. Realov vratar je do ove utakmice imao 21 pobjedu i sedam neodlučenih ishoda protiv Atletica.

Drugi hrvatski reprezentativac, ali u redovima Real Madrida Luka Modrić igrao je od prve minute za Los Blancose, a u sudačkoj nadoknadi je isključen nakon što je dobio drugi žuti karton. Prvog je zaradio u 48. minuti.

Najbolji igrač Kraljevskog kluba Cristiano Ronaldo utakmicu je započeo na klupi za pričuve, a u igru je ušao u 46. minuti umjesto Tonija Kroosa, dok Argentinac Angel Di Maria nije bio ni na klupi nakon što je zatražio raskid ugovora.

Atleticu je to drugi španjolski Superkup u povijesti, a prvog je osvojio 1985. godine.