Još dvije europske medalje hrvatskih paraolimpijaca

Hrvatski paraolimpijci nastavljaju nizati izvrsne rezultate na Europskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom koje se održava u Swanseaju.

Četvrtog dana natjecanja Ivan Katanušić i Marija Iveković Meštrović osvojili su brončane medalje u bacanju diska.

Katanušić, član Agram Zagreba bio je brončani s rezultatom 47,39 m osvojivši drugu medalju na prvenstvu nakon srebra osvojenog u bacanju kugle. U istoj kategoriji tjelesnog oštećenja Josip Slivar, član Sokol Bjelovara, zauzeo je četvrto mjesto s daljinom od 45,59 metara.

U spojenoj kategoriji slijepih i slabovidnih, Marija Iveković Meštrović, članica Agram Zagreba do bronce je stigla s daljinom od 39,66 metara.

Hrvatski atletičari dosad su u Swanseaku osvojili ukupno osam medalja - dva zlata, srebro i pet brončanih odličja. Zlatne medalje osvojili su Mikela Ristoski i Zoran Talić u skoku u dalj, Katanušić je osvojio srebro u kugli i broncu u disku, dok su brončane medalje osvojili Mladen Tomić u bacanju kugle, Iveković Meštrović u bacanju diska, Slivar u bacanje kugle te Marija Vidaček u bacanju koplja.