Jovanović u polufinalu na 50m leđno

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović plasirala se u polufinale na 50 metara leđno na Europskom prvenstvu u Berlinu. S vremenom 28,86 sekundi zauzela je 12. mjesto u kvalifikacijama.

Jovanović, koja je prije dvije godine u Debrecenu osvojila srebrnu medalju u ovoj disciplini, u kvalifikacijama je ostvarila 42 stotinke slabije vrijeme od prijavljenog za ovo natjecanje. Za ulazak u finale u poslijepodnevnom će dijelu programa morati plivati na razini najboljeg rezultata ili brže.

Najbolje vrijeme kvalifikacija ostvarila je Dankinja Mie Nielsen s 27,93 sekunde.

Polufinalne utrke na 50 leđno za plivačice na programu su od 18.51 sati, uz prijenos na našem Drugom programu.

Nadomak plasmanu u polufinale na 100 metara leptir bio je Mario Todorović, ali ulazak među najboljih 16 u Europi "pobjegao" mu je za 16 stotinki te je u statusu druge rezerve. Todorović je u kvalifikacijama ostvario vrijeme od 53,42 sekunde, što je za točno pola sekunde slabije od prijavljenog vremena za ovo natjecanje, i ukupno je zauzeo 21. mjesto. No, kako su ispred njega bila čak četiri ruska i tri poljska predstavnika, a u polufinalu mogu nastupiti samo po dvojica iz svake zemlje, Todorović se pomaknuo do statusa druge rezerve.

Posljednje mjesto u polufinalu zauzeo je Talijan Matteo Rivolta s 53,26, a najbrži u kvalifikacijama bio je Mađar Laszlo Cseh s 52,14.

Drugi hrvatski predstavnik na 100 leptir Nikša Stojkovski je s vremenom 55,93 bio 52. u konkurenciji 54 plivača.

Na 200 metara leđno Hrvatska je imala dva predstavnika, ali ni Teo Kolonić ni Marko Krce-Rabar nisu se uspjeli probiti u polufinale. Kolonić je s vremenom 2:03,54 bio 22., a Krce-Rabar s 2:04,42 zauzeo je 30. mjesto u konkurenciji 33 natjecatelja. Kolonić je plivao 86 stotinki slabije od svojeg najboljeg rezultata, a Krce-Rabar je bio gotovo dvije sekunde udaljen od osobnog rekorda (2:02,45). Za polufinale je trebalo plivati 2:01,48 minuta.