Treće zlato za Hosszu

Mađarska plivačica Katinka Hosszu pobijedila je na 200 mješovito i na 100 leđno na Europskom prvenstvu u Berlinu osvojivši već tri zlatne medalje na prvenstvu.

Hossz je najprije pobijedila na 200 mješovito s novim rekordom europskih prvenstava, 2:08,11. Hosszu je u kvalifikacijama plivala 2:08,41, a večeras je bila brža za 30 stotinki. Srebro je pripalo Britanki Aimee Willmott (2:11,44), a treća je bila Austrijanka Lisa Zaiser (2:12,17). Mlada Mađarica je zatim podijelila prvo mjesto na 100 leđno s Dankinjom Mie Oe. Nielsen, obje su isplivale rezultat 59,63. Treća je bila Britanka Georgia Davies (59,74).

Hosszu je bila najbolja i na 400 mješovito osvojivši ukupno već devetog zlata na dosadašnjim europskim prvenstvima.

Britanka Jazmin Carlin osvojio je zlatnu medalju na 800 metara s novim rekordom europskih prvenstava - 8:15,54. Dosadašnji rekord europskih prvenstava držala je Francuskinja Laure Manaudu koja je 2006. u Budimpešti isplivala vrijeme 8:19,29. Drugo mjesto je osvojila Španjolka Mireia Garcia Belmonte (8:21.22), a treća je bila Mađarica Boglarka Kapas (8:22.06). Za Belmonte je to bila treća medalja u Berlinu nakon srebra na 400 mješovito i bronce na 5 km.

Nijemac Marco Koch pobijedio je na 200 prsno s rekordom europskih prvenstava, 2:07,47. Koch je popravio dosadašnji rekord Mađara Daniela Gyurte (2:08,60) s posljednjeg EP-a u Debrecenu 2012. Drugo mjesto osvojio je Britanac Ross Murdoch (2:07,77), a treći je bio Litvanac Giedrius Titenis (2:08,93).

U finalu utrke na 200 delfin prvo mjesto pripalo je Dancu Viktoru Bromeru (1:55,29) ispred Mađara Bencea Bicza (1:55,62) i Poljaka Pawela Korzeniowskog (1:55,74).

Zlato na 50 leđno osvojio je Rus Vladimir Morozov (24,64), drugi je bio Francuz Jeremy Stravius (24,84), a treći Britanac Chris Walker-Hebborn (25,00). Morozovu je to treća medalja u Berlinu, nakon srebra u štafeti 4x100 slobodno i bronce u štafeti 4x100 mješovito.

U utrci štafeta 4x200 slobodno pobijedile su Talijanke s novim rekordom europskih prvenstava, 7:50,53. Drugo mjesto osvojile su Šveđanke (7:51,03), a treće mađarske plivačice (7:51,03).