Bilićev Bešiktaš remizirao s Arsenalom

Turski Bešiktaš našeg trenera Slavena Bilića odigrao je bez golova s moćnim Arsenalom u prvom susretu četvrtoga pretkola Lige prvaka.

Topnici su od 80. minute igrali s igračem manje nakon drugog žutog kartona i isključenja Ramseyja, ali domaćin to nije uspio iskoristiti. U trećoj minuti sudačke nadoknade srpski sudac poslao je Slavena Bilića na tribine zbog konstantnog prigovaranja.

Arsenal je lako mogao do pobjede u 89. minuti, kad je Oxlade-Chamberlain iskoristio pogrešku Kavlaka i ušao u kazneni prostor, da bi njegov udarac s nekoliko metara udaljenosti vratar domaćina fantastično obranio.

Odigrana su još četiri susreta. Bayer Leverkusen je kod Kopenhagena pobijedio s 2:3, Salzburg je s 2:1 svladao Malmo, Steaua Bukurešt s 1:0 Lodogorec. Napoli je kod kuće samo remizirao sa španjolskim Athletic Bilbaoom, 1:1.

Rezultati prvih utakmica posljednjeg pretkola nogometne Lige prvaka:

Napoli - Athletic Bilbao 1-1 (Higuaín 68/ Muniain 41)
Bešiktaš - Arsenal 0-0
FC Kopenhagen - Bayer Leverkusen 2-3 (Joergensen 9, Amartey 13/ Kiessling 5, Bellarabi 31, Son Heung-Min 42)
Red Bull Salzburg - Malmoe 2-1 (Schiemer 16, Jonatan Soriano 54/ Forsberg 90+1)
Steaua - Ludogorec 1-0 (Chipciu 88)