Prve pobjede Osijeka i Istre 1961

Nogometaši Osijeka i Istre 1961 u nedjeljnim su susretima petoga kola domaćeg prvenstva ostvarili prve ovosezonske pobjede. Osijek je u gostima svladao Zagreb 2:1, a Istra 1961 je na svojem terenu pobijedila Lokomotivu 3:2. Više nema momčadi bez osvojena tri boda u HNL-u.

Osječani su do pobjede u Kranjčevićevoj ulici stigli zahvaljujući stoperu Mateju Jonjiću, inače dvostrukom strijelcu. Prvi pogodak na utakmici postigao je glavom u 16. minuti, a drugi nogom u 87. U međuvremenu je Zagreb izjednačio iz jedanaesterca koji je u 29. minuti precizno izveo Josip Jurendić.

Istra 1961 je do pobjede na Aldu Drosini stigla preokretom u nastavku protiv Lokomotive. Gosti su poveli u 14. minuti pogotkom Ante Rukavine, ali u razmaku od samo šest minuta Puljani su početkom nastavka postigli tri gola. Dvostruki je strijelac bio Dejan Radonjić, u 51. i 57. minuti, a jednom je loptu u mrežu poslao Marin Matoš u 56. Lokomotiva je do kraja utakmice uspjela tek smanjiti na 3:2 preko Dejana Čabraje u 70. minuti.

Na vrhu su Dinamo i Rijeka s po maksimalnih 15 bodova. Treći je Hajduk s deset. Istra 1961 je izbila na četvrto mjesto sa šest bodova, peti Split ima pet, slijede Zagreb, Osijek, Slaven Belupo i Zadar s po četiri, a na dnu je Lokomotiva s tri boda.

1. Dinamo 5 5 0 0 16-4 15
2. Rijeka 5 5 0 0 14-3 15
3. Hajduk 5 3 1 1 16-7 10
4. Istra 1961 5 1 3 1 6-6 6
5. Split 5 1 2 2 4-7 5
6. Zagreb 5 1 1 3 8-10 4
7. Osijek 5 1 1 3 6-10 4
8. Slaven Belupo 5 1 1 3 4-12 4