EP u Berlinu: Šitić osma na 25 km

Hrvatska reprezentativka u daljinskom plivanju Karla Šitić zauzela je osmo mjesto u utrci na 25 kilometara na Europskom prvenstvu u Berlinu. Zadanu je stazu svladala za 5:24:32,7 sati, odnosno 5:18,6 minuta sporije od pobjednice Talijanke Martine Grimaldi.

Za Šitić je to bio drugi i posljednji nastup u Berlinu. U srijedu je zauzela 22. mjesto na 10 kilometara.

Srebro je osvojila Mađarica Anna Olasz sa 6,9 sekundi zaostatka za Grimaldi, a brončana Njemica Angela Maurer sa 7,3 sekunde slabijim vremenom.

U utrci plivača na 25 kilometara najbolji je bio Francuz Axel Reymond s vremenom od 4:59:18,8 sati. Srebrni Rus Jevgenij Dračev zaostao je 12,4 sekunde, a brončani Talijan Edoardo Stochino je bio 9:32,2 minute sporiji od pobjednika.