Hajdukova rapsodija protiv Zadra, Rijeka ne posustaje

Nogometaši Hajduka pobijedili su Zadar 6:0, a Rijeka je bila bolja od Slaven Belupa 3:0 u  petome kolu domaćeg prvenstva. Izvrsna je to najava uoči odlučujućih dvoboja za plasman u Europsku ligu.

Na stadionu Poljud 5000 gledatelja uživalo je u igri domaćih nogometaša. Treći poraz ove sezone Zadranima su nanijeli Mijo Caktaš (12-pen), Anton Maglica (25, 72), Jean Kouassi (32, 51) i Sandro Gotal (55).

Dodajmo da je za Hajduk debitirao Artem Milevskij  koji je u igru ušao u 58. minuti
. Asistirao je za šesti gol domaćina.

Hajduk je treći na ljestvici s tri pobjede, remijem i porazom. Ispred njega su Dinamo i Rijeka sa stopostotnim učinkom.

Riječani su na Kantridi pred 4500 gledatelja poveli protiv Slaven Belupa u sedmoj minuti. Strijelac je bio Ivan Tomečak. Samo dvije minute poslije novi pogodak u mreži Koprivničana. Postigao ga je Andrej Kramarić. Isti je igrač drugim pogotkom u 35. minuti postavio konačnih 3:0 za domaćine. Kramarić predvodi ljestvicu strijelaca s čak devet pogodaka u pet utakmica.

Rijeka ima maksimalni učinak u HNL-u, a to joj je 15. pobjeda zaredom u svim natjecanjima.

U nedjelju igraju Zagreb i Osijek te Istra 1961 i Lokomotiva. U petak je Dinamo pobijedio Split 1:0.