Hrvatske štafete daleko od finala

Ni ženska ni muška hrvatska štafeta 4x400, kao ni ženska štafeta 4x100 metara nisu uspjele izboriti mjesto u finalu Europskog prvenstva u Zürichu.

Ženska štafeta 4x400 u sastavu Dora Filipović, Marija Hižman, Lucija Pokos i Kristina Dudek osvojila je pretposljednje, 15. mjesto u kvalifikacijama s vremenom 3:42,96 minuta. Sporije od naših atletičarki bile su samo Turkinje (3:48,10). Najbolje vrijeme kvalifikacija ostvarila je ukrajinska štafeta (3:28,18).

Hrvatska muška štafeta 4x400 m koju su činili Staša Vrhovec, Mateo Kovačić, Yann Eloi Senjarić i Mateo Ružić bila je uvjerljivo najsporija u kvalifikacijama (3:12,73). Najbrži su bili Britanci (3:00,65) ispred Francuza (3:00,80) i Nijemaca (3:02,41).

Naša ženska štafeta 4x100 metara osvojila je 15. mjesto u kvalifikacijama. Ivana Lončarek, Pokos, Dudek i Nika Župa istrčale su rezultat 45,47 osvojivši posljednje 15. mjesto od 16 štafeta koje su stigle do cilja jer je njemačka štafeta diskvalificirana.

S najboljim rezultatom u finale su ušle Francuskinje (42,29) ispred Britanki (42,62) i Nizozemki (42,77).