EP, plivanje: Nizozemskoj treće zlato

Nizozemska reprezentacija u daljinskom plivanju osvojila je zlatnu medalju u ekipnoj utrci na pet kilometara na Europskom prvenstvu u Berlinu.

Treće zlato u daljinskom plivanju na ovom natjecanju Nizozemskoj su donijeli europska prvakinja na 10 km u pojedinačnoj konkurenciji Sharon van Rouwendaal, europski prvak na 10 km Ferry Weertman te Marcel Schouten s vremenom 55:47.8 minuta.

Grčka reprezentacija stigla je do srebra sa 17.7 sekundi zaostatka, broncu je osvojila reprezentacija domaćina Njemačke s 27.0 sekundi slabijim vremenom.

Natjecanja u daljinskom plivanju završit će u nedjelju utrkom na 25 kilometara, a 18. kolovoza EP seli u bazene. U Berlinu sudjeluje i devet hrvatskih predstavnika, a od ponedjeljka pratite natjecanja u izravnim prijenosima na Drugom programu HTV-a.