Prvog dana EP-a Šitić 22. na 10km

Hrvatska reprezentativka u daljinskom plivanju Karla Šitić zauzela je 22. mjesto u utrci na 10 kilometara na Europskom prvenstvu u Berlinu. Zadanu dionicu svladala je za 2:03:03.4 sata. Bila je 6:56.5 minuta sporija od pobjednice, Nizozemke Sharon van Rouwendaal.

Van Rouwendaal je do naslova stigla s 1.1 sekundom prednosti ispred srebrne Mađarice Eve Risztov te 1.6 sekundi ispred brončane Talijanke Aurore Ponsele.

No, tijekom utrke dogodila se i jedna dramatična situacija, jer se 21-godišnja Poljakinja Natalie Charlos onesvijestila te su ju iz vode morali izvlačiti spasitelji koje su upozorili treneri i gledatelji.

Charlos je prevezena u bolnicu i prema prvim informacijama dobro se oporavlja.

Prvoga dana prvenstva plivači su nastupili na pet kilometara. Zlato je osvojio Britanac Daniel Fogg s vremenom 53:41.4. Srebrni Nijemac Rob Muffels zaostao je 20.4 sekunde, a do bronce je stigao još jedan Nijemac, Thomas Lurz s 21.2 sekunde slabijim vremenom.

Od ponedjeljka Europsko prvenstvo se seli u bazene. Utrke ćete moći pratiti u prijenosima na našem Drugom programu.