Prvoga dana zlata za Storla i Pavey

Nijemac David Storl u bacanju kugle te Britanka Joanne Pavey u utrci na 10.000 metara osvojili su naslove europskih prvaka prvog dana natjecanja na EP-u u atletici u Zürichu.

Svjetski prvak Storl autoritativno je stigao do novog naslova bacivši pobjednički hitac od 21.41 metara već u prvoj seriji. Srebro je osvojio Španjolac Borja Vivas s 20.86, a broncu olimpijski pobjednik Poljak Tomasz Majewski s 20.83.

Hrvatski predstavnik Stipe Žunić ostao je nadomak osvajanja medalje, on je u finalu zauzeo četvrto mjesto s novim osobnim rekordom od 20.68 metara.

U utrci na 10.000 metara najviše snage u završnici imala je četrdesetogodišnja Britanka Pavey koja se 100 metara prije cilja odvojila od Francuskinje Clemence Calvin i na kraju slavila s više od sekunde prednosti. Pavey je ciljem prošla u vremenu 32:22.39, a srebrna Calvin je trčala 32:23.58. Do bronce je stigla još jedna Francuskinja, Laila Hmatou s 32:26.03.