Kraj za Lončarek, Kolak, Senjarić, Vinceka i Ružića

Hrvatska preponašica Ivana Lončarek, bacačica koplja Sara Kolak, trkač na 400 m s preponama Yann Eloi Senjarić  te 400-metraši Željko Vincek i Mateo Ružić završili su nastup na Europskom prvenstvu u Zürichu u kvalifikacijama.

U drugoj skupini kvalifikacija na 100 metara prepone Lončarek je zauzela sedmo mjesto s vremenom 13.25 sekundi, što je za sedam stotinki lošiji rezultat od njezina osobnog rekorda. Mjesto među 16 polufinalistica izborile su tri najbolje plasirane iz svake od četiri kvalifikacijskih skupina te još četiri najbrže trkačice po vremenu.

U kvalifikacijama na 400 metara Vincek i Ružić nisu se iskazali. Obojica su bili posljednji u svojim kvalifikacijskim skupinama. Ružić je s vremenom 47.06 sekundi osvojio 36. mjesto, a Vincek s vremenom 48.32 sekundi bio je 38. u konkurenciji 40 atletičara.

Hicem od 52,51 metra, 19-godišnja bacačica koplja Kolak osvojila je 21. mjesto u kvalifikacijama.

U seniorskom debiju na europskim prvenstvima Kolak, brončana s ovogodišnjeg Svjetskog juniorskog prvenstva, nije uspjela biti na razini najboljeg rezultata (57,79 m). Kolak je u jutrošnjim kvalifikacijama imala dva ispravna hica, a kod onog daljeg koplje je doletjelo na 52,51, što je za pet metara kraće od kvalifikacijske norme za finale (57,50 m).

Hrvatski trkač na 400 m s preponama 24-godišnji Senjarić je s vremenom 52.14 u svojoj kvalifikacijskoj skupini osvojio posljednje mjesto, ukupno 33. od 36 trkača u kvalifikacijama. Čak i da je trčao na razini osobnog rekorda (50.88) ne bi se našao među polufinalistima.