"Za mene je bazen u Eindhovenu sretan"

Hrvatski paraolimpijac Kristijan Vincetić koji je na IPC Europskom prvenstvu u plivanju za osobe s invaliditetom u nizozemskom Eindhovenu osvojio srebrnu i brončanu medalju vratio se danas u Zagreb.

Izuzetno sam zadovoljan svojim plasmanima, a još jednom se potvrdilo da je ovaj bazen u Eindhovenu za mene sretan jer sam u njemu 2010. na Svjetskom prvenstvu također osvojio brončano odličje na 100 m leptir, izjavio je zagrebačkoj zračnoj luci Vincetić koji je dosad na europskim plivačkim prvenstvima za osobe s invaliditetom osvojio pet medalja.

Na prvenstvu u Eindhovenu nastupilo je devet hrvatskih plivača od kojih se samo 23-godišnji Vincetić, član plivačkog kluba Dubrava iz Zagreba, penjao na postolje, prvi put nakon srebrne medalje na 400 m slobodno, a onda i posljednjeg natjecateljskog dana nakon osvojene bronce na 100 m leptir.

Sljedeće veliko plivačko natjecanje osoba s invaliditetom bit će iduće godine u srpnju u Glasgowu u kojem će se održati svjetsko prvenstvo.