Košarkaši pobjedom zaključili turniru u Pauu

Hrvatska košarkaška reprezentacija u posljednjem je, trećem nastupu na pripremnom turniru u Pauu pred odlazak na Svjetsko prvenstvo svladala Grčku 68:66 (20:17, 16:14, 11:19, 21:16).

To je izabranicima Jasmina Repeše jedina pobjeda na turniru uz dva poraza. U petak su izgubili od domaćina Francuza 71:81, a u subotu od Srbije 83:84.

Hrvatska je protiv Grčke kontrolirala rezultat gotovo tijekom cijelog susreta. Pet minuta prije kraja vodila je 64:55, ali uslijedilo je razdoblje od četiri minute bez postignutog poena. To su iskoristili Grci te serijom 9:0 izjednačili na 64:64. Ante Tomić i Bojan Bogdanović su zatim bili precizni s linije slobodnih bacanja za vodstvo 68:64, a nakon što je Kostas Sloukas 20 sekundi prije kraja smanjio zaostatak na 68:66, Oliver Lafayette je izgubio loptu i pružio priliku Grcima za posljednji napad. Srećom, Kostas Vasileiadis je promašio tricu za pobjedu.

Dario Šarić je s 14 koševa bio najučinkovitiji kod Hrvatske, a Konstantinos Papanikolaou je predvodio Grčku s 11 ubačaja.

Hrvatska i Grčka iz Paua odlaze s po jednom pobjedom i dva poraza.

Pobjednik turnira je Srbija koja je u posljednjem susretu pobijedila Francusku 79:69 (20:24, 21:15, 22:14, 16:16). Srbija i Francuska ostvarile su po dvije pobjede i poraz na turniru u Pauu, a Srbi su osvojili prvo mjesto zbog pobjede u međusobnom dvoboju.

Pred našim su reprezentativcima četiri slobodna dana, a zatim nastavljaju s pripremama u Zagrebu. Sljedeće utakmice odigrat će na turniru u Badaloni 20. i 21. kolovoza na kojemu će još sudjelovati Španjolska, Meksiko i Ukrajina.

SP počinje 30. kolovoza, a Hrvatska će u prvome kolu skupine C igrati protiv Filipina.